Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bohřbívání těla

Obrazek

Všechny fáze pohřbů byly doprovázeny recitací pohřebních textů (zvláště z Knihy mrtvých) knězem předčitatelem (který také recitoval zaříkadla během balzamování a mumifikace těla). Podstatou těchto úkonů bylo uspěšné znovuzrození mrtvého a jeho pohodlná existence v posmrtném životě. Mezi závěrečné oběti přinesené duchu zemřelého patřil natron, kadidlo, barva na oči, len, potraviny a nápoje stejně tak jako přední noha a srdce býka.

Mumie byla uložena dovnitř rakve, často dokonce do více do sebe zapadajících rakví. Ty byly potom umístěny do pohřební komory společně s kanopami, zásobami potravy a s další pohřební výbavou.. Kolem rakve nebo sarkofágu byly rozmístěny magické cihly a po provedení těchto rozsáhlých a podrobných úkonů byla hrobka zapečetěna a tělo ponecháno svému klidu. Odpadní materiál z balzamovacího procesu nebyl považován za dost čistý na to, aby mohl být pohřben s tělem, ale stále hrál důležitou roli pro existenci mrtvého v posmrtném životě, proto byl pohřben nedaleko.

Po pohřbu se rodina a hosté posadili u přenosných stolů umístěných mimo hrobku, aby se zůčastnili hostiny se všemi druhy potravin, vína a datlového piva.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Děkuju

(kačka, 10. 2. 2011 11:05)

Moc děkuju tydle stránky mi moc pomohly!

balzamovani tela

(a´dé-x , 7. 2. 2010 16:34)

jj je to fakt fusty tohle mam za 1

pomoc k referatu

(karin, 7. 3. 2009 15:01)

je to tu super mam delat referat o egipte a jsou tu skvele informace fak dik moc jste mi pomohli

je to fakt hustý

(hypik, 14. 2. 2008 11:40)

tato stránka je super dík jirka-hypik hlavne podrobnosti o Tutanchamonovi